PRZESŁANIE BOGIŃ

Wylosuj kartę
klikając na obrazek
i znajdź jej opis
w poniższym tekście
ułożonym alfabetycznie


! Tłumaczenia są chronione prawem autorskim.

ABUNDANTIA

Dobrobyt
Świat obsypuje Cię wszelkimi darami. Bądź gotowy na ich przyjęcie.

Przesłanie Abundantii:

„Szukanie pomocy jest oznaką siły, a nie słabości. Drzemie w tobie olbrzymia energia, a ja jestem tu po to, by wspierać twą rosnącą moc. Masz prawo, by otrzymać moją pomoc, gdyż razem stanowimy jedno. Przysłuchuję się twoim prośbom, niepokojom i zapewnieniom. Ofiarowuję ci róg obfitości i dlatego w najbliższym czasie możesz spodziewać się nieoczekiwanego przypływu gotówki lub niespodziewanych prezentów. Zwróć uwagę na swe nowe pomysły, odczucia i wizje. Są one wskazówkami, które określają kierunek twego działania, w którym będę cię wspierała. Razem będziemy nie do pokonania.”

AERACURA

Rozkwitanie
Właśnie rozpocząłeś jakieś przedsięwzięcie, dlatego uzbrój się w cierpliwość i nie poddawaj się.

Przesłanie AERACURY:

„W pewnym sensie jesteś jak rozwijający się pączek kwiatu, który właśnie otwiera się i zaczyna rosnąć. Nie próbuj przyspieszać tego procesu, gdyż jest on ważną częścią twojej drogi życiowej. Ciesz się, że zdobywasz nową wiedzę i umiejętności. Stopniowo zbieraj pomysły. Zapewnij swemu organizmowi dużą ilość świeżego powietrza, słońca, wody i zdrowej żywności. Wkrótce otrzymasz wyraźny sygnał, że czas wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Spędzaj czas wśród kwiatów lub pracuj z esencjami i olejkami kwiatowymi, aby wspierać ten proces rozwoju.”

AINE

Pełne zaufanie
Podejmij ryzyko i zacznij spełniać swe najskrytsze pragnienia!

Przesłanie AINY:

„Zwlekanie z urzeczywistnieniem swoich marzeń nie sprawi, że o nich zapomnimy, a same też się nie spełnią. Brak zdecydowania niesie śmierć dla płonącej w duszy pasji, by wciąż się rozwijać, udoskonalać, uczyć. Nie przejmuj się, że podejmiesz złą decyzję. Gorzej, jeśli w ogóle jej nie podejmiesz. Poświęć czas na modlitwy, medytacje, rozważania i badania. Wyjdź na łono przyrody… i wtedy dopiero podejmij decyzję. Kiedy już ją podejmiesz, wszystkie siły natury będą cię wspierały, a wszystkie drzwi, jakby pod wpływem magii, staną przed tobą otworem. Ta magiczna siła bierze się stąd, że skierowałeś siłę swojego umysłu na osiągnięcie pewnego celu. Silne postanowienie sprawiło, że rozpocząłeś swą magiczną podróż. Uwierz głęboko, że otrzymasz wsparcie w swoich działaniach. Musisz wierzyć, że obrałeś właściwy cel. Wykorzystaj tę pełnię zaufania i oddaj się całym sobą realizacji swych marzeń. Nie zastanawiaj się ani chwili dłużej.”

APHRODYTE - AFRODYTA

Duchowa przewodniczka
Obudź w sobie Boginię poprzez taniec i troskę o siebie. Poczuj boskość w sobie.

Przesłanie AFRODYTY:

„Wyzwól swe wewnętrzne dynamiczne piękno i kobiecą mądrość. Pielęgnuj tę siłę i jej istotę. Bez względu na twą płeć, posiadasz wewnętrzne kobiece cechy, które roztaczają opiekę nad tobą i pozwalają kierować się intuicyjnie odczuwanymi zasadami. Nadszedł czas, byś uświadomił sobie swą wielkość, zadbał o nią i uczcił.”

ARTEMIDA

Strażniczka
Ty i Twoi bliscy jesteście bezpieczni, również w sferze duchowej.

Przesłanie ARTEMIDY:

„Podobnie jak ja, otrzymałeś świętą misję, by nieść miłość i światło nadziei. Ta rola nie wynika z napiętej potrzeby lub z obawy. Twoje działania wypływają z potrzeby serca, które rozsiewa ciepło i radość. Dlaczego miałyby istnieć jakieś napięcia w twoim organizmie czy umyśle, podczas gdy wierzysz, że jesteś całkowicie bezpieczny? I jak mógłbyś czuć się zagrożony, jeśli prosiłeś duchowych mistrzów, by mieli nad tobą pieczę? Dzięki swym modlitwom otrzymałeś doskonałą opiekę Niebios. Dlatego uwolnij swój umysł ze wszystkich trosk i obaw, a zamiast tego skoncentruj się na swej świętej misji.”

ATHENE - ATENA

Wewnętrzna mądrość
Wiesz, co masz czynić. Zaufaj Twej duchowej mądrości i niezwłocznie podejmij właściwe działania.

Przesłanie ATENY:

„Cieszę się, że mogę ci towarzyszyć, chociaż większą przyjemność sprawiłoby ci odwołanie się do twych zasobów duchowej mądrości. Mogę cię zapewnić, że sytuacja, o której myślisz jest już praktycznie rozwiązana, a mądrość całego świata stoi przed tobą otworem. Aby skorzystać z tej wiedzy musisz jedynie uspokoić swój umysł. Zapomnij o swych zmartwieniach oraz niepokojach i poddaj się pełnej miłości, potężnej sile, która rządzi wszechświatem. Przymknij oczy, skup się na swych myślach i odczuciach, które przepływają przez twą świadomość. Jeśli tego chcesz, możesz poprosić mnie, bym dała ci sygnał, że właściwie pojmujesz swą duchową wiedzę. Najważniejsze jest jednak, żebyś w to uwierzył. Zapewniam cię, że korzystasz z niej właściwie i podejmujesz decyzje, które są dobre dla ciebie i twych bliskich .”

BAST - BASTET

Niezależność
Twoja niezależność jest podstawą Twej siły i wiedzie Cię do sukcesu.

Przesłanie BASTET:

„Tak jak kota, cechuje cię całkowita niezależność, jednakże potrzebujesz także uczucia i wesołego towarzystwa. Teraz jednak nadszedł czas, by twe kontakty z innymi ludźmi poprzeplatać chwilami spędzanymi w samotności. Mimo tego, że możesz pytać innych o zdanie, ostateczną decyzję musisz podjąć samodzielnie. Wolność i niezależność są dla ciebie bardzo ważnymi cechami i staraj się je zachować.”

BRIGIT - BRIGID

Nie wycofuj się.
Stań w obronie tego, co uważasz za słuszne..

Przesłanie BRIGID:

„Najpierw głęboko zastanów się nad swymi dążeniami. Jeśli nie są one jasno określone, rodzący się zamęt może zmniejszyć twą energię i moc. Tak jak świeca w ciemnościach, musisz jasno i wyraźnie dostrzegać, co jest dla ciebie dopuszczalne. Nie popełniaj błędów, a ja będę cię wspierać i bronić. Powinieneś być przekonany o niebywałej sile twojego punktu widzenia, zwłaszcza, gdy przyjdzie ci go bronić, a także odważnie wyrażać swe potrzeby i głęboko skrywaną prawdę. Nadszedł czas, by wykorzystać swą siłę, gdyż jej żar i blask rozpali twoje namiętności i w różnorodny sposób będzie pobudzał cię do działania. Nawet w obliczu strachu wciąż będziesz miał siłę, by bronić prawdy i swych ideałów. Pozostań niewzruszony i zacznij bronić swego stanowiska już dziś.”

CORDELIA

Kontakt z naturą.
Zbyt długo przebywałeś w zamkniętych pomieszczeniach. Wyjdź na zewnątrz i zaczerpnij świeżego powietrza.

Przesłanie CORDELII:

„Przebywanie w klatce nie jest naturalnym stanem dla mieszkańców naszej planety. Uwierz mi, że jest wiele do zobaczenia i zrobienia, podczas gdy ty przebywasz w zamknięty w czterech ścianach. Codzienny spacer sprawi, że Twoje ciało i dusza odrodzi się i da ci nadzieję i wiarę w dalszą egzystencję naszej planety. Dostrzeżesz wszystkie zalety natury: rozwijające się właśnie kwiaty i pąki liści, świergot ptaków, a nawet wiatr, który otula cię ciepłym tchnieniem. Niech żaden twój dzień nie będzie pozbawiony przyjemności kontaktu z naturą, tym najwspanialszym otoczeniem człowieka!”

COVENTINA

Oczyszczenie.
Czas, by odtruć i oczyścić Twoje ciało i umysł.

Przesłanie COVENTINY:

„Otrzymałeś tę wiadomość, gdyż potrzebujesz pomocy i nie odbieraj jej jako zniewagi lub krytyki. W twoim krwioobiegu znajdują się silnie działające chemikalia, natomiast prawdziwym źródłem problemu jest twoja dusza. Wielokrotnie ignorowałeś sygnały, które dawał ci twój organizm, jego wołanie o zaprzestanie ciągłego przyjmowania trucizn. Możesz odczuwać spadek energii i zmniejszoną radość życia. Jednakże nie przejmuj się tymi objawami, które należą już do przeszłości, gdyż rozwiązanie swych problemów masz w zasięgu ręki! Teraz, kiedy dotarło do ciebie to przesłanie, nie wahaj się ani chwili i podejmij właściwe działania. Będziesz musiał dokonanie kontrolować myśli i słowa, gdyż to, co myślisz i mówisz może być pożywką lub jadem dla twego organizmu. Jeśli wybierzesz wstrzemięźliwość, obiecuję ci, że zobaczysz świat w jaśniejszych barwach.”

DAMARA

Kierowanie dziećmi.
Masz talent w opiekowaniu się dziećmi, udzielaniu pomocy i leczeniu. Uzyj swych zdolności, by im pomóc.

Przesłanie DAMARY:

„Można być jednocześnie łagodnym i wymagającym opiekunem. Moja baczna troska nad utrzymywaniem harmonii w obrębie rodziny wynika z pragnienia, by jak najdłużej zachować u dzieci poczucie szacunku i ich wiarę w cuda. W jaki inny sposób byłby w stanie widzieć wróżki i rozmawiać z nimi? Jak inaczej moglibyśmy utrzymać ich zdolność do kojącego śmiechu? Przyłącz się do moich działań, a wkrótce zobaczysz jak twoja wyobraźnia zacznie się rozwijać pod wpływem tych młodych istot. Twój entuzjazm i młodzieńczy duch wywołuje u nich szacunek i zainteresowanie. Zaprowadzę cię do młodych ludzi, którzy chętnie skorzystają z twojej pomocy.”

DANA

Arcykapłanka
Posiadasz Boską moc, dzięki której możesz pomagać innym przez przekazywanie nauk duchowych.

Przesłanie DANY:

„Posiadana przez ciebie wiedza sięga korzeniami pradawnych czasów. Zostałeś nią obdarzony w obecnym swym wcieleniu, aby móc przekazywać innym właściwą drogę i żeby oni także mogli czerpać korzyści z twoich doświadczeń. Dlatego nie zwlekaj z przekazywaniem innym swej mądrości. Będę ci towarzyszyć w twych różnorodnych działaniach mających na celu szerzenie wiedzy, np. w nauczaniu, w pracy literackiej lub w wygłaszaniu przemówień. Wszystkie te formy przekazywania wiedzy są tak samo wartościowe, bez względu na to jak szeroki mają zasięg.”

DIANA

Realizacja zamiarów
Skup wszystkie swe myśli, uczucia i działania na swych zamierzeniach, a będziesz w stanie pokazać to, co potrafisz dokonać.

Przesłanie DIANY:

„Nieustępliwość oznacza stanowcze trwanie przy podjętej decyzji i nie dopuszczanie, by jakiekolwiek siły zewnętrzne stanęły nam na drodze. Wyobraź sobie, że jesteś jak potężny dąb, którego korzenie głęboko wrastają w Matkę Ziemię. Poczuj swą olbrzymią moc i nieprzerwany, równomierny rozwój. Zaufaj w to, że bez względu na okoliczności w końcu osiągniesz sukces! Twoje gałęzie mogą się wykrzywiać i odchylać, gdy kierujesz się w stronę słońca, jednak twe niezachwiane intencje nie pozwolą, by żaden wietrzyk nie odwiódł cię od twej misji. Dbaj o swoje ciało, umysł i staraj się pracować według ustalonego planu, co pozwoli ci się skupić na realizacji twych celów!”

FREYA - FREJA

Odwaga
Daj się ponieść przygodzie! Bądź odważny i podejmuj ryzyko.

Przesłanie FREJI:

„Nie czas na ostrożne działania. Powinieneś podjąć odważne kroki, aby osiągnąć to, czego bardzo pragniesz. Nie osiągniesz sukcesu, gdy będziesz się bał. Aby zrealizować swe marzenia musisz całkowicie się im poświęcić. Skup się na swych dążeniach, a wiele osiągniesz. Będziesz czerpał przyjemność ze świadomości, że stać cię na podjęcie ryzyka oraz że potrafisz postępować śmiało i odważnie. Osiągnięcie sukcesu powinieneś uczcić wydaniem przyjęcia lub zaszaleć oddając się słodkim przyjemnościom życiowym”

GRUNE TARA - ZIELONA TRAWA

Powierzanie obowiązków
Proś innych ( jak również mnie) o pomoc, zamiast próbować zrobić wszystko samemu.

Przesłanie ZIELONEJ TRAWY:

„Jeśli w swym sercu żywisz do kogoś urazę, gdyż jesteś obarczony nadmiernymi obowiązkami, nie będziesz w stanie nikomu sprawić przyjemności, nawet sobie. Musisz prosić o pomoc, abyś mógł znaleźć czas tylko dla siebie, na rozmyślania i odpoczynek. Jestem przepełniona spokojem, gdyż nam sekret osiągania wydajności. Nie jest ona wynikiem walk i konfliktów. Można do niej dążyć wtedy, gdy nasz umysł jest skoncentrowany i zdeterminowany. Stanowcze podjęcie decyzji jest najpewniejszą drogą do osiągnięcia sukcesu. Kiedy już raz się zdecydujesz, wszystko inne przyjdzie samo. Dlatego nie spiesz się, tylko skup się na swych przemyśleniach. Otwórz się również na odczucia twego serca. Doprowadzą cię do podjęcia najważniejszych decyzji, a wszystko inne przyjdzie z czasem.”

GUINEVERE - GINEWRA

Prawdziwa miłość
Romantyczne uniesienia twego serca sprawią, że cały wszechświat będzie ci sprzyjał w zdobywaniu wielkiej miłości .

Przesłanie GINEWRY:

„Romans nie należy do przestarzałych pojęć, a wręcz przeciwnie, jest wciąż na czasie. Jest to uświęcony tradycją nakaz połączenia się z Boskością, która objawia się w drugiej osobie. Romans oznacza również wesołość, która zwiastuje czas wiosny, pojawienie się kwiatów i nowego życia. Jednakże nie musisz być w związku, aby przeżyć romantyczną przygodę. Może ona również przybrać formę szczerego śmiechu, otaczania się pięknem lub pozwalania sobie na wyszukane przyjemności. Przeżycia romantyczne to siła życiowa napędzająca świat i warto by stały się one celem, do którego dążymy.”

HATHOR

Zdolność przyjmowania
Naucz się przyjmować. Wzmocni to Twą intuicję, nabierzesz energii i mocy, by obdarowywać innych .

Przesłanie HATHOR:

„Twe matczyne odruchy powodują, że w naturalny sposób kierujesz się ku tym, którzy potrzebują pomocy. Jednakże musisz również otrzymywać coś od innych, gdyż w przeciwnym razie nie będziesz w stanie dawać. Otrzymywanie stanowi istotę kobiecej energii, a to oznacza, żeby pozwolić sobie na przyjmowanie z wdziękiem i wdzięcznością. Jeśli czujesz się winny, że prosisz innych o pomoc lub przyjmujesz podarunki, wtedy blokujesz swą żeńską energię. Przyjmowanie jest tak samo naturalne jak opiekowanie się innymi i oddawanie im swej energii. Ta zdolność pozwala ci również lepiej słyszeć głosy aniołów. Jeśli coś otrzymujesz, możesz w zamian więcej dać innym. Zacznij dostrzegać setki darów, które otrzymujesz każdego dnia, może to być doświadczanie piękna natury, obserwowanie wzruszających scen lub bliskość ukochanej osoby. Po prostu dziękuj za każdy dar wiedząc, że w ten sposób uzupełniasz swą Boską moc dawania innym.”

IRENE - EJRENE

Pokój
Nie ma powodów do zmartwień, wszystko wspaniale się układa.

Przesłanie EJRIN:

„Chociaż na pozór panuje w twym życiu chaos, zapewniam cię, że jest on częścią ważnego planu. Ta opiekuńcza siła prowadzi cię i wspiera. Odpocznij w ramionach Boskiej miłości, zapomnij o wszystkich swych troskach, obawach i zmartwieniach. W pełni korzystaj z Bożych błogosławieństw, a twoja wdzięczność sprawi, że otrzymasz ich jeszcze więcej”

ISHTAR - ISZTAR

Granice
Szanuj siebie na tyle, by odpowiadać negatywnie na próby dysponowania przez innych Twym czasem i energią .

Przesłanie ISZTAR:

„Szczere pragnienie niesienia pomocy innym jest wspaniałym gestem. Jednakże istnieje duża różnica pomiędzy dawaniem siebie, a całkowitą rezygnacją ze swoich potrzeb. Jeśli czujesz się zmęczony, masz do kogoś żal lub pomagasz mu z poczucia winy, to czy naprawdę jesteś w stanie nieść mu pomoc? Twe relacje międzyludzkie przepełnione są negatywną energią i nikt nie korzysta z twojego poświęcenia. Zdystansuj się i jeszcze raz oceń sytuację. Jeśli sam nie będziesz przekraczał pewnych granic, inni również zaczną je uznawać i szanować. Uczenie innych nie przekraczania pewnych granic jest zupełnie zdrowym podejściem!”

ISIS - IZYDA

Przeszłość
Obecna sytuacja ma swe źródło w przeszłości .

Przesłanie IZYDY:

„Zapuściłeś głęboko swe silne korzenie. Dlatego mocno związany jesteś ze wspomnieniami z odległej przeszłości. Te korzenie są tak silne, że w istocie nie pozwalają ci zrobić żadnego kroku w przód. Zwracam ci uwagę na ten stan, abyś postarał się oderwać od wydarzeń z przeszłości. Czasami puszczasz je w niepamięć, aby uwolnić się od cierpień psychicznych czy zażenowania, więc na pewno nie będziesz pamiętał tych trudnych chwil, kiedy to życie wystawiło cię na bolesną próbę. Weź pod uwagę te doświadczenia i z silnym przekonaniem, że twoja życiowa mądrość prowadzi cię właściwie, krocz do przodu.”

ISOLDE - IZOLDA

Nieśmiertelna miłość
Miłość, której doświadczasz jest wieczna, bez względu na towarzyszące jej okoliczności.

Przesłanie IZOLDY:

„Kiedy chodzi o sprawy sercowe, przyjdę ci z pomocą. Odnajdziesz ją wokół siebie i w głębi swego serca. Twoja wewnętrzna mądrość zdaje się być przytłumiona przez cierpienie, jakie odczuwasz. Jednak bądź pewien, że kuracja, którą przechodzisz będzie szybka i skuteczna, a tak naprawdę sam uleczysz swe wnętrze. Najpierw musisz uleczyć swe serce od smutku, tęsknoty i i uczucia zawodu. Ten stan może trochę potrwać, ale bądź wyrozumiały dla siebie. Postępuj ze sobą tak jak obchodziłbyś się z innymi cierpiącymi osobami: ostrożnie, delikatnie i z czułością. Następnie powróć do otaczającego cię świata, ale nie w brutalny sposób. Spaceruj po parkach, lasach, gdyż ja również często przebywam wśród kwiatów i drzew. Chociaż wydają się one być milczące, gdy uważniej się wsłuchasz, zaczniesz odbierać ich magiczne rozmowy. Spędzaj czas w lesie, pośród drzew, w otoczeniu roślin i zwierząt a odzyskasz emocjonalną równowagę. Odzyskasz dobry nastrój i chęć przebywania wśród żywych. Obiecuję ci, że twe serce powróci do zdrowia, a ty wkrótce zaczniesz nieść pomoc innym ludziom znajdującym się w podobnej sytuacji.”

IXCHEL

Uzdrowicielka
Jesteś narzędziem uzdrawiającej mocy Boskiej.

Przesłanie IXCHEL:

„Posiadanie władzy to nie to samo, co domaganie się jej. Żądania to stan podobny do dziecięcego napadu złości, który wynika z obawy, że czegoś możemy nie otrzymać. Władza oparta jest na pewnej i niezachwianej wiedzy, że zostaliśmy obdarzeni częścią łaski i mądrości Wielkiego Ducha. Jesteś jak piorunochron, który może odebrać tę moc. Po prostu połącz się z nią wykorzystując siły twej jasnej myśli. Nie wahaj się ani przez moment. Podejmij silne postanowienie, by być nośnikiem tej siły, którą tak naprawdę już w sobie posiadasz. Połącz się z jej bogatszym źródłem, co umożliwi ci wzmocnić twą naturalną moc. W ten sposób będziesz stanowił łącznik z Nieskończonością. Innymi słowy, jesteś napełniony łaską Ducha, która cię przenika i wszystkich tych, których uzdrawiasz.”

KALI

Koniec i początek
By nadeszło nowe, stare musi odejść.

Przesłanie KALI:

„Wychwalam tych, których serca akceptują ogólny porządek świata, który tylko z pozoru jest chaotyczny i wiecznie zmieniający się. W rzeczywistości wszystko jest zaplanowane są do najdrobniejszego szczegółu i perfekcyjnie zorganizowane. Taniec wszechświata jest przepełniony szczęściem oraz wiecznie wirującą energią, która sama w sobie jest apotezą życia. Włącz się w ten taniec, gdyż jesteś ważnym jego elementem i przeżywaj wspaniałą, złożoną podróż swego życia. Nie obawiaj się tego, co na pierwszy rzut oka wydaje się drastyczną zmianą bądź startą. To tylko okres przejściowy energii oddziaływującej na ciebie i na twych bliskich. Przyjmij to jako dowód twojej przynależności do świata żywych! Natomiast towarzyszące ci emocje odbierz jako prawdziwe ludzkie doświadczenia.”

KUAN YIN

Miłosierdzie
Przestań oceniać siebie i innych, otwórz oczy na dobro i miłość, które są w każdym z nas.

Przesłanie KUAN YIN:

„Łagodność to siła, która jest podstawą prawdziwej władzy i rodzi się ona pod wpływem pozytywnych słów, myśli, czynów, intencji i innych pożywek. Chroń siebie przed surowością starając się przyciągać jedynie łagodne doświadczenia i związki międzyludzkie. Przemieniaj surowość w delikatność próbując dostrzegać pozytywne cechy każdej napotkanej osoby i sytuacji. Przede wszystkim zacznij od siebie. Postępuj ze sobą w łagodny sposób. Bądź szczęśliwy, dobry, miły i co najważniejsze – szczery wobec siebie.”

LAKSHMI - LAKSZMI

Świetlana przyszłość
Przestań się martwić, wszystko będzie dobrze.

Przesłanie LAKSZMI:

„Świat, który cię otacza wcale nie jest zły, a wszyscy w nim działają na twą korzyść. Nie istnieją żadne testy, blokady czy inne przeszkody poza twoimi lekami, co do przyszłości. Odpocznij chwilę i ucisz swój umysł, pozbądź się wszelkich lęków i obaw. Poczuj mój dotyk nowej energii, która napełni cię wiarą, nadzieją i optymizmem. Będzie dawać ci siły do działania zarówno w chwili obecnej jak i w przyszłości. Z jakiego powodu miałbyś otaczać się mrokiem, podczas gdy wokół ciebie roztacza się światłość. Wkrocz w tę jasność rozświetlając swe myśli i uczucia. Musisz przestać się martwić, gdyż twoje obawy tłumią dobro, które szuka drogi do ciebie. Oczyść swe serce z trosk i niech to miejsca wypełni pozytywna energia, która będzie służyć tobie i twym bliskim. Nie dopuszczaj negatywnych myśli. Uwierz, wszystko zmienia się na lepsze, a ja sprawię, że tak się stanie .”

MAAT

Sprawiedliwość
Ta sytuacja zostanie rozpatrzona w sprawiedliwy i słuszny sposób.

Przesłanie MAAT:

„Pozwól mi zasugerować inną definicję sprawiedliwości: Istnieje ona, gdy wszystkie strony poświęcają swe własne cele dla dobra ważniejszej sprawy i większej grupy społecznej. To wymaga od wszystkich wiary i mądrego postępowania. Jeśli dochodzi do kwestii spornych, ataki spowodowane są obawami, że nie otrzymamy tego, co nam się należy. Jednakże wzmagają one jedynie ból i cierpienie, które pociąga za sobą wywołany spór. Może lepiej byłoby zaniechać osiągnięcia własnych celów, a zamiast tego skierować swe działania na rozwiązanie przyczyn konfliktu. Powinieneś z całych sił dążyć do pokojowego rozwiązania spornych kwestii, dbając, by wszystkie elementy złożyły się w harmonijną całość .”

MAEVE

Cykle i rytmy
Bierz pod uwagę cykle swojego ciała, poziom energii i emocje.

Przesłanie MAEVE:

„Wszystko w naturze posiada swój własny cykl: księżyc, gwiazdy i cały wszechświat. Wszystko co żyje wykonuje wdech i wydech. Dlaczego więc dziwić się i smucić, że i ty podlegasz podobnym cyklom. To zupełnie normalne, że czasami czujesz się pobudzony, pełen energii i życia. Innym razem możesz czuć się osamotniony i onieśmielony. Twój organizm również przechodzi pewne etapy i zmiany. Uszanuj tę cykliczność i poddaj się jej, gdyż jest ona jak życiodajna krew przepływająca przez twoje ciało!”

MARIA MAGDALENA

Bezinteresowna miłość
Miłuj siebie, miłuj innych i staraj się dostrzegać dobro w każdej sytuacji, bez względu na jej pozorny wygląd.

Przesłanie MARII MAGDALENY:

„Nie jestem taka, jak sądzi większość ludzi, jednakże stawanie w obronie własnej byłoby dla mnie poniżające. Mam w sobie siłę boską, tak jak i ty, więc do niej należę. Niższe uczucia ludzkie takie jak kłótnie, osądy, sianie zamętu, to przyziemne sprawy. Ja postanowiłam zając się wyższym stanem świadomości, gdzie miłość panuje niepodzielnie. Za jej pomocą można dokonać wiele dobrego i ciebie też do tego chcę nakłonić. To, na czym skupia się twoja świadomość naprawdę istnieje. Dlatego skoncentruj swe myśli raczej na dobrych cechach, które możesz znaleźć w ludziach i wnieś się ponad pozory.”

MAWU

Matka Ziemia
Zostałeś wezwany do działania na rzecz ochrony środowiska.

Przesłanie MAWU:

„Nie ma obecnie ważniejszej kwestii jak oddać się ponownie swej matce, na nowo rozbudzić przyjaźń z ziemią, powietrzem i wodą. Ziemia jest siłą życiową dla wszelkiej materii i nie ma najmniejszego sensu napędzać spirali niszczenia naszej planety. Twój wkład jest konieczny, bez względu na to jaki będzie wielki. Twoje działania będą odgrywać ważną rolę dla dobra tej planety, nawet jeśli będą to tylko małe zmiany. Warto to robić, uwierz mi, a ja dopomogę ci w realizacji twoich zamierzeń.”

MUTTER MARIA - MATKA MARYJA

Oczekuj cudu
Uwierz głęboko, że twe modlitwy zostaną wysłuchane i spełnione.

Przesłanie MATKI MARYI:

„Wiara rozświetla drogę, po której kroczysz. Gdy jesteśmy pozbawieni wiary, przyszłość napawa nas lekiem. Dlatego musisz podjąć niezbędne kroki, by napełnić wiarą swój umysł i serce. Nie trać zaufania w stosunku do siebie i innych ludzi. Niech kaganek nadziei płonie wewnątrz twej duszy, gdyż nawet jej mały płomyk zdoła rozświetlić mroczną otchłań rozpaczy. Bądź również światłem, które przywraca poczucie wiary innym ludziom. Jeśli będziesz dzielił się swą siłą z innymi, umocni to nie tylko ciebie, ale i cały świat.”

NEMETONA

Święte miejsce
Stwórz własne sanktuarium modlitwy lub odwiedź inne święte miejsce, by nawiązać kontakt z Bogiem.

Przesłanie NEMETONY:

„Twoje święte miejsce znajduje się w twoim wnętrzu. Tworząc własne sanktuarium modlitwy lub odwiedzając święte miejsce łączysz się z energią, której przez wieki nadawano sens i wznoszono doń błagalne prośby. Nie lekceważ związanych z nią symboli, gdyż posiadają one niesamowitą siłę. Kiedy obcujesz ze świętymi symbolami, pozwalasz swej wewnętrznej świętości odnaleźć drogę do zewnętrznego świata. Odwołujesz się także do odwiecznej mądrości i duchowej łaski wskazującej nam drogę. Zgłębiaj te stany duchowe poprzez święte miejsca i symbole, a swej duszy pozwól w różny sposób doświadczać boskości. Nie ważne jest, w jaki sposób to robisz, lecz raczej jak często.”

OONAGH

Łatwe do zrobienia
Nie ma potrzeby by śpieszyć się lub robić coś na siłę. Na wszystko jest odpowiedni czas.

Przesłanie OONAGH:

„Czuwanie nad właściwym rozwojem spraw i relacji międzyludzkich wymaga od nas wielu poświęceń i wytrwałości. To olbrzymie oddanie wynika z płynącej z głębi serca miłości i troski. Mam na uwadze to, co dzieje się z naszą planetą oraz dobro moich bliskich i dlatego będę przy nich na dobre i na złe. Nie zawsze jest to dla mnie łatwe, ale jest to jedyny sposób, by być pewnym, że wszystko przebiega właściwie. Wsłuchuję się w głos mojego serca. Wyciągam pomocną dłoń i zaczynam działać, by moi bliscy widzieli jak bardzo troszczę się o nich. Szczególną uwagę zwracam na te sprawy, na których mi bardzo zależy. Dlatego i ty nie przejmuj się tym, co będą myśleli o tobie inni. Przede wszystkim tobie ma przynieść radość osiągnięcie swych priorytetów. Tylko wtedy będziesz odczuwał satysfakcję, gdy poświęcisz się tym wzajemnym relacjom i działaniom, które naprawdę są ci bliskie. Rób to, co jest ważne dla ciebie i oddawaj się temu całkowicie! Jednak pamiętaj, że nie ma nic ważniejszego niż twe prawdziwe cele życiowe, więc nie ma potrzeby martwić się, spieszyć lub robić coś na siłę.”

OSTARA

Obfitość
To wspaniały czas, by wprowadzić w czyn nowe przedsięwzięcie, realizować nowe pomysły, tworzyć nowe okoliczności.

Przesłanie OSTARY:

„Wiosna to czas, kiedy światło rozbudza twój umysł i działa na cały organizm. Jeśli czujesz się ociężały i przygnębiony, to możesz odzyskać energię przez pozytywne myślenie, odżywcze jedzenie i wszystko to, co napełnia cię uczuciem miłości. Otaczaj się pięknymi kwiatami, wprowadzaj jasne kolory do swojej garderoby i otoczenia, porozsuwaj zasłony, by wpuścić naturalne światło. Gdy stworzysz jaśniejszy wizerunek samego siebie, otworzą się przed tobą większe możliwości, zgodnie z regułą, że podobieństwa się przyciągają. Poczujesz się pobudzony i wzmocniony, gdyż odnajdziesz harmonię pomiędzy swym wewnętrznym i zewnętrznym światem. Zatem wykorzystaj tę wzmożoną energię i zacznij realizować swe zamierzenia, co sprawi, że radować się będzie twoje serce!”

PELE

Boska namiętność
Bądź uczciwy wobec siebie. Co jest największym pragnieniem Twego serca?.

Przesłanie PELE:

„Jeśli wsłuchasz się w głos swego serca i oddechu dostrzeżesz odwieczne rytmy bijące w twym wnętrzu. To one łączą cię z Matką wszelkiego stworzenia i z głosem planety Ziemi. Nie można stłumić tych rytmów czy oszukać, gdyż są odwieczne i nierozłączne z naturą. Dlaczego więc miałbyś ignorować jakąś cząstkę siebie? Co stłumiłeś w sobie przez chęć przypodobania się innym, że przestałeś wsłuchiwać się w rytm swego ciała. Drogie dziecko, wyciągnij ramiona, by pochwycić własne marzenia. One są również częścią natury, tak jak drzewa, zwierzęta i zachód słońca. Czyżby twe marzenia zasługiwały na mniej szacunku niż inne sprawy i osoby, które kochasz? Zwróć na nie uwagę, moje dziecko. Wsłuchaj się w swe marzenia. To one będą źródłem silnych namiętności, które pojawią się w twym życiu. Nie obawiaj się ich, gdyż to dzięki nim nabierzesz ochoty i siły do działania. Jeśli poruszasz się w rytm własnego życia, wtedy naprawdę możesz czerpać z niego radość.”

RHIANNON

Czarodziejka
Jesteś magiczną osobą, która powinna wcielać w życie swoje zamiary.

Przesłanie RHIANNON:

„Olbrzymia część mojej siły wynika z jedności ze światem zwierząt i przyrodą. Jeśli przebywałeś zbyt długo w zamkniętych pomieszczeniach, możesz odzyskać swoją energię poprzez kontakt z naturą. Ten prosty krok pozwoli ci obudzić drzemiącą w tobie magiczną moc. Pozwól, by światło słońca, księżyca oraz wszystkich gwiazd napełniło cię odwieczną siłą, która do tej pory pozostawała w uśpieniu. Odzyskaj swą magiczną moc i bezzwłocznie użyj jej dla dobra całej planety. Ponownie podejmij misję, która została zarzucona w wyniku błędnych decyzji poprzednich rządzących. Użyj swych duchowych mocy i ruszaj śpiesznie poprzez ciemności, by przy pomocy swej magii obudzić świat do życia. Jest to misja, która musi zostać spełniona, a ty jesteś tą osobą, która jest w stanie nam pomóc.”

SARASVATI - SARASWATI

Sztuki piękne
Wyrażaj siebie poprzez twórcze zajęcia.

Przesłanie SARASWATI:

„Jesteś osobą o wielkich możliwościach. Jeśli brakuje ci czasu, pieniędzy lub cierpisz z powodu innych ograniczeń, dzieje się tak, dlatego że twój umysł skupia się na sprawach materialnych tego świata. Możesz przekroczyć te granice przez odsunięcie na dalszy plan spraw materialnych. Muzyka jest nieodzownym elementem, by móc wyrazić poza materialne ideały i energie. Muzyka nadaje barw naszemu otoczeniu, emanując pozytywnymi wibracjami. To pozwala nam pozbyć się ograniczeń wynikających z naszego sposobu myślenia i egzystencji. Otaczaj się muzyką i pozwól, by pobudzała cię do twórczego myślenia i wyzwalała nowe pomysły. Płyń wraz z muzyką i spraw byś mógł odkrywać, eksperymentować, wykorzystywać i wcielać w życie swe twórcze pomysły. Rozwiń swoje skrzydła!”

SCHMETTERLINGSFRAU - KOBIETA MOTYL

Przeobrażenie
Właśnie doświadczasz głębokiej przemiany, która przyniesie Ci szczęście.

Przesłanie KOBIETY MOTYLA:

„Gdy przechodzisz przez okres zmiany jest to naturalne, że zastanawiasz się, czy czeka cię bezpieczna przyszłość. Jestem tu po to, aby upewnić cię, że stanowisz część cyklu natury: rodzenia się, śmierci i ponownych narodzin. Abyś mógł zająć się czymś nowym, czymś czego pożądasz od dawna, musisz najpierw pozwolić, by odeszło to co składało się na twe dawne życie. Powinieneś cieszyć się z tych zmian, a nie obawiać się ich. Podziękuj temu, co odchodzi. Wykorzystaj zdobyte doświadczenia, jakie dały ci przeszłe zdarzenia i pozwól im odejść. Daj się oszołomić nowością otrzymanych przez ciebie darów, niech ich magia zaskoczy cię i uraduje.”

SEDNA - SENDA

Nieograniczone źródło
Nie zabraknie ci niczego dziś, ani w przyszłości.

Przesłanie SENDY:

„To wszechświat pełen bogactw, których wystarczy dla każdego. Jednakże cechą charakterystyczną energii występującej na tej planecie jest biegunowość. Dotyczy to również brania i dawania. Najważniejsze, by zrównoważyć obie te kwestie. Jeśli tylko dajesz, wkrótce będziesz wyczerpany, rozżalony i odczujesz niedostatek. Jeśli tylko będziesz otrzymywał, wkrótce przestaniesz cieszyć się tym, co posiadasz. Równowaga jest wtedy, gdy bez obaw możemy dawać, kiedy mamy na to ochotę, okazując wdzięczność i radość. Wygląda to dokładnie tak jak proces oddychania: zarówno wdech jak i wydech są jednakowo ważne. Szukaj sposobności, by brać i dawać jak najczęściej, a wtedy niczego ci nie zabraknie.”

SEKHMET - SECHMET

Bądź silny
Jesteś silniejszy niż myślisz, a Twoja moc pozwoli ci osiągnąć to, do czego dążysz.

Przesłanie SECHMET:

„Musisz postrzegać siebie jako jednostkę silną i odnoszącą zwycięstwa. Na nic nie narzekaj. Nie obwiniaj nikogo ani niczego. Jesteś ucieleśnieniem siły, a nie ofiarą. Jeśli skończysz ze starymi skłonnościami, dostrzeżesz siebie w lepszym świetle, w pełni swych kobiecych sił, a wtedy twoje życie w cudowny sposób odmieni się. Zaczniesz przyciągać nowe szanse, różne formy dobrobytu, kontakty, co pomoże ci okazać twój wzmożony potencjał. Bycie silnym oznacza postrzeganie siebie w jak najlepszym świetle. Staraj się być sobą, nie kryj prawdziwych emocji, ale przede wszystkim bądź silny.”

SIGE

Chwila ciszy
Spędź chwile w samotności, odpoczywaj, medytuj, rozmyślaj.

Przesłanie SIGE:

„Ucisz się mój drogi. Uspokój swój umysł. Spokojnie oddychaj, nic nie mów. Niech odejdą twe zmartwienia i troski. Wejdź całym sobą w tę strefę ciszy, w wir spokoju, gdzie nie dochodzą problemy tego świata. Nadszedł czas spokoju i ciszy, więc ciesz się nim w samotności. Przyjdę ci z pomocą byś mógł zregenerować się i nabrać sił. Nie próbuj teraz podejmować żadnych decyzji. Pozwól odpocząć umysłowi. Wkrótce poczujesz, kiedy znów będziesz gotów do podjęcia działań. Jednakże teraz musisz uspokoić swe myśli. Odpocznij.”

SULIS

Akweny wodne
Spędzaj czas w pobliżu wody, na przykład nad jeziorem, rzeką, oceanem, aby nabrać sił.

Przesłanie SULIS:

„Lecznicze właściwości wody są bardzo dobrze wszystkim znane. Ciało człowieka w większości składa się z wody, dlatego jej zbawienne działanie na nasz organizm ma uzasadnienie. Woda może zmyć smutek, ból i inne cierpienia. Bierz częściej udział w rytuałach związanych z wodą, a poprawi się twoje samopoczucie i spojrzenie na świat. Cudowne właściwości wody będą wzmocnione, jeśli dodatkowo pomodlisz się w swej intencji. Korzystając z kąpieli w soli morskiej, czy w ciepłych źródłach, będziesz mógł doświadczyć zbawiennego wpływu wody na swój organizm.”

WEISSE TARA - BIAŁA TARA

Wrażliwość
Stajesz się nadzwyczaj wrażliwy. Unikaj toksycznych związków międzyludzkich, szkodliwego otoczenia i przykrych sytuacji.

Przesłanie BIAŁEJ TARY:

„Gdy oczyścisz swój wewnętrzny świat myśli, czynów i intencji, to całkiem normalne, że będziesz szukał czystości również w świecie zewnętrznym. Potwierdza to twoją wrażliwość. Pozbawiłeś się niepotrzebnych zewnętrznych warstw ochronnych, które stanowiły barierę dla twojej psychiki i duchowej świadomości. Jesteś teraz na ścieżce do rozwoju duchowego, co wymaga od ciebie zwiększonej świadomości. Wraz z jej wzrostem zwiększa się też twoja wrażliwość na wszelkie zanieczyszczenia i szkodliwe substancje. Twoje ciało jest wiarygodnym wskaźnikiem poziomu ich tolerancji. Trzymaj się z daleka od tego, przed czym ostrzega cię twoje ciało. Poświęć mu więcej troski, a wtedy dobrze będzie ci służyło!”

VESTA - WESTA

Dom
Sytuacja w twoim domu poprawia się, być może dzięki przeprowadzce lub zmianom na lepsze w pracy.

Przesłanie WESTY:

„W twojej duszy płonie wieczny ogień, który rozświetla, inspiruje i pobudza świadomość. Twój zewnętrzny świat odzwierciedla twoje wnętrze. Rozejrzyj się dookoła siebie. Czy twój dom jest odzwierciedleniem ciepła? Jeśli nie, łatwo będzie to zmienić, a jest to dla ciebie bardzo ważna kwestia. To proste zadanie. Wystarczy puścić wodze fantazji i dodać ciepłej energii twojemu domostwu, na przykład rozpalić w kominku, porozstawiać świece, porozkładać ciepłe koce, poduszki, ozdobne kartki, świeże kwiaty. Gdy grzejesz swój zewnętrzny świat, twój wewnętrzny ogień również będzie płonął. Wzrośnie twoja energia i jednocześnie zmieni się na lepsze twój sposób patrzenia na świat. Zaobserwuj jak te proste posunięcia zadziałają pozytywnie na wszelkich domowników. Ten płomień likwiduje negatywne emocje, pobudza do życia i dodaje sił. ”

YEMANJA

Wielka szansa
Otwierają się przed tobą wielkie szanse. Skorzystaj z nich.

Przesłanie YEMANJI:

„Tak jak ocean, Zycie ma swoje przypływy i odpływy. Wyczucie czasu jest bardzo ważne, dlatego, gdy nadejdzie właściwa chwila należy z niej skorzystać. Twoje wcześniejsze przygotowania nie pójdą na marne. Jednak jeśli wahasz się i zwlekasz, wtedy możesz poczekać na kolejną okazję, która na pewno nadejdzie, jak przypływy i odpływy. Tak jak ocean, życie pełne jest bogactw, różnorodności i piękna. Doświadczaj tych odmiennych cyklów i odsuń od siebie wszelkie wątpliwości”

Więcej znaczeń znajdziesz w kartach Doreen Virtue Przewodnictwo Bogiń wydanych przez Studioastropsychologii5 komentarzy:

Komentarze są mile widziane lecz proszę o podpisywanie ich chociażby imieniem. Miło mi będzie poznać czytelników. Komentarze anonimowe o charakterze spamu będą usuwane. :)