czwartek, 23 października 2014

Symbolika Skorpiona


Zodiakalny Skorpion kojarzony jest ze skrajnością, intensywnością ale też opiekuńczością i niespozytą energią. To ósmy znak zodiaku, stały, męskim i jest najbardziej tajemniczym znakiem w całym zodiaku. Panują w pełni jesieni, kiedy w pełni się ona rozwija, drzewa tracą liście i powoli wszystko zamiera. Na ich charakter mają wpływ dwie planety: Mars i Pluton, które dają im energię, emocjonalność oraz zdolność pzrewidywania. Mają często zdolnosci paranormalne, ogromną intuicję i ciekawosć wszelkich zajwisk tajemniczych, sekretów, tajemnic i zagadek. Charakteryzują się namiętnością, bezkomromisowością, silną wolą działania. Potrafią być zaborcze, agresywne i destrukcyjne. Słońce wchodzi w znak Skorpiona 22 lub 23 października i pozostaje w nim do 21 lub 22 listopada. W tym roku jest to od 23października do 21 listopada. Ze znakiem Skorpiona wiąże się duża siłą regeneracyjna, bez której życie nie mogłoby się odradzać. W mitologii związany z Artemidą, która posłała jednemu z gigantów - Orionowi, skorpiona, który go ukąsił w pietę. W efekcie tego olbrzym poniósł śmierć. Bogini zemściła się w ten sposób na nim za to, że ten chciał ją skrzywdzić. Dziś mozemy obserwować gwiazdozbiór Oriona na zachodzie. Gdy on chowa się za horyzontem, na wschodzie pojawia się gwiazdozbiór Skorpiona.

Graficzny symbol Skorpiona przypomina literę M z zawinietym ogonem, który zakończony jest żadłem. To także dwie jedynki jak miesiąc listopad (11) ze skierowanym ku górze wektorem. Znak ten moze rodzić skojarzenia z płazem, zwinętym wężem, pająkiem, skorpionem, niedźwiedziem lub feniksem odradzajacym się z popiołu. Hieroglif przypomina znak Panny, uzupełniony tylko zawinętą wskazówką tworząc literę "u". to zdecydowanie odróżnia go od znaku Panny, dodając charakterowi drapieżności.

I Dekada 23 X do 2 XI

Skorpiony z tej dekady wykazują czyste cechy tego znaku. Jest to obraz skorpiona widzianego z góry. jego ciało wydaje się zbyt wydłużone, odnogi wyprotowane, szczypce wyciągnięte i nieco uniesione w stosunku do całego ciała. Ta postawa sugeruje agresję i gotowość do ataku. Ogon tworzy półkole a żądło skierowane jest do przodu ostrzegając by nie podchodzic za blisko. To pokazuje osobowość instynktowną, o niepohamowanych emocjach i impulsywnych działaniach. Są uparte, zdecydowane ale i skryte w swoim dążeniu do celu. By go osiągnąć gotowi są do poswięceń. Nie zrażają ich przeszkody i trudności.Osoby tej dekady są pelne sprzeczności ale i pasji.

II Dekada od 3 do 11 XI

Osobnik z drugiej dekady ma w sobie pewna dozą infantylności, ułudy i zwodniczości. Nie jest to zwierzę stojące w miejscu, w gotowości do zaatakowania. Mozna w nim zauważyć pewną dzikość, ruch i zwinność. Podkreśla to ułozenie jego ciała tak, że szczypce układają się razem z odnogami tak, ze wydaje się, że skorpion ma osiem nóg. Sa one tego samego rozmiaru a jego ciało jest smukłe i sprawia wrażenie delikatności. Ogon jest nieco krótszy od poprzednika z I dekady, zakręcony tak, że tworzy petlę. Osobowość osób z tej części znaku mająwiele cech mieszanych takich jak hardość, duma, śmiałość ale i delikatność, wrażliwość i czułość. Potrafią być także powściągliwi, zalęknieni, niegodziwi a nawet okrutni.

III Dekada Od 12 do 21 XI

Ostatni z symboli Skorpiona nie wykazuje żadnych oznak agresji. Przypomina bardziej Raka pierwszej dekady. Jego ciało jest jajowate, wypukłe i skierowane w prawą stronęz krótkimi kończynami, wygietymi do tyłu. W tylnej częsciciała nogi ma krótsze od pozostałych. Ogon natomiast jest cienki, długi bez oznak ataku. Wyraźnie widać przenikliwe oczy oraz szczypce, które bardziej przypominają ramiona gotowe do przyjacielskiego gestu niż narzędzie walki. Od takiego Skorpiona bijesiła fizyczna ale i wrażliwość. Są bardziej zmysłowe, emocjonalne i uczuciowe ale także zawistni i zazdrośni.


źródło zdjęć:
deviantart.net
signileezhun.com
thumbs.canstockphoto.com
ezotop.pl
www.fasolki.mokrzeszow.pl

2 komentarze:

Komentarze są mile widziane lecz proszę o podpisywanie ich chociażby imieniem. Miło mi będzie poznać czytelników. Komentarze anonimowe o charakterze spamu będą usuwane. :)