czwartek, 11 marca 2021

Runy - karty z mojej kolekcji


Runy - wspaniały, magiczny i pełen sekretów dar Odyna - po wielu wiekach zapomnienia ożywają na nowo. Dawniej ryte na kamieniu, drewienkach – dziś uwieczniane również na kolorowych kartonikach. Talie runiczne stają się coraz bardziej popularne i stwarzają możliwości dogłębniejszego poznania tych pradawnych znaków.

Jedną z moich ulubionych talii są karty stworzone przez pana Szymona Augustynowicza, które są pełne ciepłej i pozytywnej energii. Nie ma na nich sugestywnych ilustracji lecz dzięki temu można wyczuć specyficzną więź z nimi już od pierwszego kontaktu. Każda runa sprawia wrażenie jakby „wychodziła”  z obrazka i zapraszała do swojego świata. Karty nadają się świetnie zarówno do medytacji jak i do wróżenia. Udzielają trafnych odpowiedzi i szybko integrują się z właścicielem. Razem z nimi poznajemy świat run, ich moc, rozwijamy intuicję i swoją osobowość. Dołączona do nich niewielka książeczka (56 stron) jest zachętą by sięgnąć po tę starodawną wiedzę zarówno poprzez literaturę jak i własne doświadczenia.

Kart jest 25 i mają wymiary 80 x 134 mm. Wykonane na dobrej jakości papierowym nośniku z pewnością będą służyć przez długi czas. Ich wielkość jest dobrze dopasowana do dłoni dzięki temu używanie ich to czysta przyjemność.

8 komentarzy:

 1. Niestety nie korzystam z takich kart, zazwyczaj robię tylko pasjansa. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Co prawda te na drewienkach i kamieniach mają trochę więcej klimatu ale karty świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obcowanie z tymi kartami daje wiele wskazówek i odpowiedzi na nurtujące pytania. Polecam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe karty, ale osobiście wolę tarota.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze są mile widziane lecz proszę o podpisywanie ich chociażby imieniem. Miło mi będzie poznać czytelników. Komentarze anonimowe o charakterze spamu będą usuwane. :)