niedziela, 5 marca 2017

7. Gebo

czyli dar miłość, porozumienie, wymiana

"Dar jest dla każdego człowieka 
Dumą i modlitwą,
Pomocą i dobrodziejstwem
A dla wszystkich podróżników bezdomnych
Domostwem i ciałem
Tak jak dla tych, 
którzy niczego nie posiadają."
- Stefan Wdowiak 
"Mądrość Kart Runicznych"

To siódma runa starszego futharku i pierwsza w futharku runa nieodwracalna. Liczba 7 jest symbolem kosmosu, czasu, stworzenia i losu. Jest uważana za liczbę świętą oraz liczbą spełnienia, gdyż łączy w sobie energię trójki i czwórki związanej z ziemią. Przynależy do niej planeta Runie Gebo są przypisane dwa żywioły: Wody i Ziemi ale też Powietrza. Woda to intuicja, emocje i opiekuńczość. Ziemia związana jest z materią, siłą, spokojem, natomiast Powietrze symbolizuje intelekt, wolność, inspirację. Te energie łączą się właśnie w runie Gebo.

Najczęściej spotykana nazwa runy: Geofu, Gifu, Gyfu, gebu 
W polskim alfabecie: odpowiada literze G
Żywioł: Powietrze
Energia runy: męska/żeńska
Przypisane kolory: niebieski, różowy, czerwony, zielony
Zawody opisywane przez runę: pracownik organizacji charytatywnej, hotelu, restauracji

Słowo „Gebo” znaczy dar, prezent. Na karcie autorstwa Voenixa widać kobietę i mężczyznę w intelektualnym i seksualnym połączeniu. Mężczyzna uosabia zasadę pozytywną, czynną, aktywną związaną z wiedzą, mądrością, twórczością i siłą. Kobieta to strona przeciwna do mężczyzny związana z energią negatywną i pasywną oraz z podświadomością i pięknem. Każde z nich reprezentuje przeciwstawne bieguny, które są w równowadze i tworzą harmonijny związek. Połączeni promieniem poprzez trzecie oko składają siebie w darze, obdarzając siebie wzajemnie w równym stopniu. 

Gebo jest runą pozytywną mówiącą o relacjach z innymi ludźmi, wzajemnych powiązaniach, lojalności i miłości. Symbolizuje gościnność, partnerstwo, współpracę i energię serca. Wskazuje na spotkanie swojej drugiej „połówki”, dobry czas na założenie rodziny, porozumienie i zgodę. Zapowiada prawdziwą miłość, wierną przyjaźń, dobre relacje z innymi, bliskość i serdeczność w kontaktach ale też otrzymanie prezentu, nagrody, wzmocnienie więzów i zaręczyny a nawet ślub. To runa jedności, harmonii, miłości, wybaczania i wyrozumiałości. Zachęca do życia wśród ludzi, zainteresowania drugą osobą i uwolnienia się od zmartwień. Zwraca uwagę, że dar to przede wszystkim umiejętność obdarowywanie ale też przyjmowania. Każdy ma w sobie dary, którymi może obdarzać innych: miłość hojność, zrozumienie, przyjaźń, dobroć, uśmiech i wiele innych.

źródło zdjęć:
karta z talii "Power of runes"
www.linhadasaguas.com.br

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są mile widziane lecz proszę o podpisywanie ich chociażby imieniem. Miło mi będzie poznać czytelników. Komentarze anonimowe o charakterze spamu będą usuwane. :)